Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Overnės brakas

 

FCI klasifikacija: VII Grupė/Paukštšuniai

Sekcija 1.1  Žemyniniai paukštšuniai/Brakų tipas

Veislės šalis: Prancūzija

Svoris: 21-28 kg

Ūgis: Patinų 57-63 cm / Patelių 53-59 cm

Gyvenimo trukmė: 12-15 metų

Vados dydis: 4-10 šuniukai  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Overnės brakai yra sena pointerių veislė, kaip manoma, kilusi iš istorinės Auvergne provincijos, Pietų Prancūzijoje, XVIII amžiaus pradžioje. Žodis "brakas", išvertus iš prancūzų kalbos žodžio “braquer”, reiškia "ieškoti", "parodyti". Tikėtina, kad vietiniai Auvergne regiono medžiotojai išvedė šią veislę norėdami turėti stiprų ir ištvermingą medžioklinį šunį, galintį medžioti kalnuotose vietovėse ir miškuose, bei gebantį susekti, parodyti ir atnešti sumedžiotą grobį.

Antrojo pasaulinio karo metu, Overnės brakų populiacija buvo ties išnykimo riba. Laimei, kelios dešimtys šios veislės šunų buvo išsaugoti. Atsakingai veisiant, Overnės brakų skaičių pavyko per laiką padidinti. Nors Overnės brakai yra gerai žinomi savo kilmės šalyje, šiuos šunis vis dar retai sutiksite už Prancūzijos ribų.    

 

   Bendroji išvaizda

Overnės brakas yra vidutinio dydžio, trumpaplaukis, gražių proporcijų, stiprus ir tvirtai sudėtas, bet nesunkus medžioklinis šuo.

   Temperamentas

Tai labai meilus, protingas, guvus ir paklusnus šuo, turintis ypatingai gerai išvystytą uoslę, bei lengvai dresuojamas. Ši veislė yra orientuota į žmogų, todėl Overnės brako santykis su šeimininku yra labai glaudus ir tvirtas.     

     Judesys

Bėgsena lengva ir elegantiška. 

   Kailis

Trumpas, tankus ir blizgus. Plaukas nėra per daug plonas, bet ir ne kietas.  

  Spalva

Kailio spalva gali būti balta arba pilka su juodu dėmetumu. Galva juoda, pageidautina su balta liepsna nuo kaukolės į snukio šonus.  Ausys juodos spalvos. 

  Galva ir kaukolė

Galva ilga ir proporcinga, patelių šiek tiek lengvesnė nei patinų. Kaukolė, žiūrint iš viršaus, beveik ovalo formos. Nosis pakankamai plati, juodos spalvos.

    Snukis ir žandikaliai

Snukis tiesus, tokio pat ilgio kaip kaukolė arba trumpesnis. Žandikauliai tvirti, vienodo ilgio. Dantys stiprūs. Sąkandis gali būti žirklinis arba lygus.   

  Akys ir ausys

Akys ovalo formos, pakankamai didelės, tamsaus riešuto spalvos. Pigmentuotas akies aplinkinis audinys dengia baltymus. Ausys išaugusios gana žemai, šiek tiek pasuktos į vidų, užapvalintais galais, elastingos ir švelnios. 

  Kaklas

Ilgas ir šiek tiek išlenktas. Kaklo ilgis apytiksliai atitinka galvos ilgį. Gali būti nežymus pagurklis. 

  Kūnas ir viršutinis kontūras

Tiesi, įtempta viršutinė linija. Aiškiai išreikšta ketera. Tiesi, plokščia ir trumpa nugara. Platus (ypač patelių), gerai sujungtas, nežymiai išlenktas juosmuo. Įžambios strėnos.

  Pasturgalis

 Užpakalinių kojų šlaunys yra raumeningos su gerai kampuotomis girnelėmis ir kulkšnimis.

  Uodega

Cilindro formos, prie pagrindo storesnė. Laikoma horizontaliai arba beveik horizontaliai. Trumpintos uodegos ilgis  15-20 cm. Nepakirpta uodega turi siekti kulkšnis.  

    Letenos

Šiek tiek ilgesnės už taip vadinamas "katės pėdas" ir šiek tiek trumpesnės už taip vadinamas "kiškio pėdas". Statomos tiesiai, neturi būti pasuktos nei į išorę, nei į vidų. Pėdos pagalvėlės kietos. Pirštai glaudūs. Nagai trumpi ir stiprūs.  

 

FCI standartą N°180 / 02.04.2004 (anglų k.) rasite paspaudę čia.